STRONA GŁÓWNA
 Informacje o GCI
 Galeria GCI
 Kursy, szkolenia
 Gmina Żarnów
 Dni Żarnowa
 Turystyka
 Kultura
 Sport
 GCI w Łódzkim
 Ważne adresy
 Ogłoszenia
 • Dni Żarnowa

  DNI ŻARNOWA 2007

     7-9 września 2007

  W dniach 7-9 września 2007 r. Gmina Żarnów  organizuje trzecią edycję obchodów Dni Żarnowa, w ramach których, w niedzielę 9 września odbędzie się gminne święto plonów – Dożynki 2007.

  Znany jest już program 3 dniowych uroczystości. Tradycyjnie, w piątek przewidziano kameralny recital w siedzibie urzędu Gminy oraz wystawy malarskie i fotograficzne.

  Impreza masowa rozpocznie się barwnym pochodem w sobotę, a następnie na placu „Targowica” będą miały miejsce zabawy sportowe, inscenizacje teatralne, pokazy taneczne oraz prezentacje historyczne.

  O godz. 15.00 po oficjalnym wystąpieniu wójt – Marii Morawskiej rozlegną się wystrzały kilkunastu armat, które jako element spektaklu rycerskiego przygotuje Chorągiew Rycerska Ziemi Piotrkowskiej.

  Od godziny 18.00 na głównej scenie rozpoczną się koncerty muzyczne. Zagrają m.in. Gwardia, NegatMaestro oraz gwiazda wieczoru – The Postman – najlepszy zespół wykonujący przeboje The Beatles i Czerwonych Gitar.

  Po pokazie sztucznych ogni rozpocznie się „disco pod gwiazdami”, które poprowadzi Dj Speed.

  Niedziela 9 września to dzień Dożynek Gminnych. Po uroczystej mszy na scenie wystąpią  orkiestry strażackie oraz zespoły ludowe, m.in. „Kozenianka”, „Żarnowianie” oraz 40 osobowy zespół pieśni i tańca „Bychlewianka”.

  W ramach wieczoru rozrywkowego – zaprezentują się Joanna Nadolska, Magnetic, zespół Delivers z Łodzi, z dancowym show - Sebii i Klainer, znany kabareciarz Stan Tutaj i gwiazda muzyki disco polo – Skaner.

  DNI ŻARNOWA 2006

     8-10 września 2006

  Dni Żarnowa

  Piątek, 8 września

  Urząd Gminy w Żarnowie, Gminne Centrum Informacji:

  8.00 – 16.00 – Wystawy malarskie  i fotograficzne

  17.00 – 18.00 – Wystawa poetycko – fotograficzna „Pieśń wędrowca” – Witold Stawski – spotkanie z autorem

  Sobota, 9 września

  11.00 Korowód spod Szkoły Podstawowej w Żarnowie na Plac  „Targowica

  11.40 – 13.00  Blok rekreacyjno - sportowy dla dzieci

  11.40 – 12.40 Konkursy plastyczne, ( Szkoła Podstawowa z Żarnowa )

  11.50 – 13.40 Występ strażackiej orkiestry dętej z Sulejowa

  12.10  „Pali się” – spektakl teatralny ( Szkoła Podstawowa z Żarnowa )       

  12.40 – „Śpiewaj z nami” – występy wokalne( Szkoła Podstawowa z Żarnowa)       

  13.10 – Tańce nowoczesne ( Szkoła Podstawowa z  Klewa )   

  13.20 – Konkursy , turnieje, zabawy.

  14.00 – „Szansa na sukces” ( Szkoła Podstawowa z Żarnowa )       

  14.45 – „Crazy Girls” ( Szkoła Podstawowa z Żarnowa )

  15.00 – Wystąpienie pani Wójt Marii Morawskiej

  15.20 – Parada samby

  15.50 – „Tico” – tańce standardowe i latynoamerykańskie ( Opoczno )
  16.30 – Pokaz bebnów afrykańskich Djembe

  17.00  „Just the One” ( Gimnazjum z Żarnowa )

  17.20  Capoeira – brazylijska sztuka walki

  Koncerty muzyczne  

  18.00 Grzegorz .Markocki Show ( Wrocław )

  20.00Gwiazda wieczoruGolden Life ( Gdańsk )

  21.30  „Amnezja” ( Piotrków Trybunalski )

  22.50 – Pokaz sztucznych ogni

  23.00 – „Groove Factory” ( Dj Sanctus, Crazy Dj)

  00.00 - 04.00 – Nocne Party Dance

  Niedziela, 10 września

  11.30 – Msza dożynkowa w Kościele św. Mikołaja w Żarnowie.

  13.00 – Przemarsz uczestników imprezy z  wieńcami dożynkowymi   i orkiestrą strażacką na plac „Targowica”.

  13.20 – Występ orkiestry dętej z Witowa

  13.40 – Oficjalne otwarcie Dożynek Gminnych

  14.00 – „Piosenki ludowe” ( Szkoła Podstawowa z Klewa )

  14.20 – „Żarnowianie” – zespół ludowy ( Szkoła Podstawowa z Żarnowa )            

  14.50 występy ludowe             

  15.20 – Pokazy sprawnościowe i bojowe ochotniczych straży pożarnych

  15.50 – Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy

  16.00 – Przedstawienie kabaretowe ( Zespół Szkół Zawodowych z Żarnowa )

  16.20 – „Strong Man”        

  17.00 – Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym ( ZSZ z Żarnowa )

  Koncerty muzyczne

  17.40 – Koncert akordeonowy – muzyka rozrywkowa

  18.30 – „Maestro”

  19.30 - "Panaceum"

  21.00Gwiazda wieczoru Toples ( Białystok )

  22.30 – „Magnetic”

  23.30 - 01.00 – Dyskoteka

  Harcerze   Djembe

   

  Tico   Grzegorz Markocki

       

  Dni Żarnowa   Amnezja

  Ogień   Groove Factory

  Dożynki    Dożynki

                                                                                       

                       

  DNI ŻARNOWA

           9-11 września 2005 r.

   

  W dniach 9-11 września po raz pierwszy zorganizowane zostały w Żarnowie „Dni Żarnowa” połączone z Dożynkami Gminnymi.

  Obchody święta zainaugurowała sesja popularno – naukowa, która odbyła się w piątek 9 września o godzinie 16.00 w  sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

  Licznie zebrani mieszkańcy gminy i zaproszeni goście wysłuchali wystąpień :

  Ziemia Żarnowska w pradziejach, Żarnów starożytny, kultura ludowa opoczyńskiej wsi, aktywność społeczna ziemiaństwa Żarnowa i okolic oraz Ziemia Żarnowska – historyczne reminiscencje i dzień dzisiejszy.

  Sesji towarzyszyły wystawy artystyczne : „Krajobrazy pachnące miętą”, rzeźba ludowa  , gmina Żarnów

  w fotografii oraz wystawa etnograficzna.

  Na zakończenie pierwszego dna żarnowskiego święta przewidziano zwiedzanie zabytkowego kościoła św. Mikołaja w Żarnowie.

   Wystawa rzeźby   Wystawa rzeźby

  Wystawa zdjęć   Sesja popularno-naukowa

  10 września, w sobotę  o godz.11.00 spod Szkoły Podstawowej w Żarnowie wyruszył na Plac „Targowica”, barwny korowód uczniów wszystkich miejscowych szkół prowadzony przez strażacka orkiestrę dętą z Sulejowa. Imprezę rozpoczął program przygotowany dla najmłodszych – Gimnazjum zorganizowało plac sportowo rekreacyjny z wieloma turniejami, Szkoła Podstawowa z Żarnowa – konkurs plastyczny, dzieci ze Szkoły Podstawowej z Klewa zaprezentowały pokaz taneczny i akrobatyczny. Z zaciekawieniem wysłuchano „Szansy na sukces”, a po niej przed sceną główną pojawili się rycerze, których obóz przez cały dzień rozbity był na placu „Targowica”. O godz.15 miało miejsce wystąpienie Pani Wójt Gminy Żarnów Marii Morawskiej, a w garderobie przygotowywał się już do pokazu zespół „Tico” z Opoczna, który przedstawił taneczna galę latynoamerykańską.

  Dziewczęta z „Just The One”( Gimnazjum w Żarnowie)  szalejące na estradzie w następnym punkcie programu, zebrały wielkie brawa za autorskie układy tańca nowoczesnego.

  Z chwilą gdy dobiegał końca pierwszy w historii Żarnowa konkurs strong man,           o godzinie 17.10 rozpoczęły się koncerty muzyczne. Jako pierwsza pojawiła się na scenie utalentowana i pełna wdzięku piosenkarka z Końskich – Paulina, następnie laureat tegorocznego powiatowego przeglądu zespołów młodzieżowych – Undecided z Gowarczowa. Ostro grająca grupa „Ni” z MDK w Opocznie wprowadziła wszystkich w stylistykę rockową, rozgrzewając publiczność przed występem gwiazdy wieczoru.

  O 20.15 rozpoczęło się największe wydarzenie muzyczne w historii Żarnowa. „Witamy najstarsze miasto w Polsce !” – tak przywitała Żarnowian grupa, która od 15 – tu lat utrzymuje się w ścisłej czołówce polskiej muzyki rockowej, nagrała siedem płyt, sprzedała kilkaset tysięcy albumów, była wielokrotnie nagradzana na festiwalach, m.in. w Jarocinie,      a ostatnio koncertowała  w takich miastach jak: Toruń, Lublin, Gdańsk.

  Róże Europy, na czele ze swym charyzmatycznym liderem – Piotrem Klattem, sobotniego wieczoru, od razu „porwały" miejscową publicznością i  zaprezentowały podczas godzinnego koncertu wszystkie swoje najpopularniejsze utwory, m.in. „Rockendrollowcy”, „Wesołych Świąt”, „Marihuana”, „Krew Marylin Monroe”, a super przebój „Jedwab” odśpiewali wspólnie z ponad 2-u tysięcznym tłumem i trzema zaproszonymi na scenę mieszkankami Żarnowa.

  To nie był jeszcze koniec atrakcji sobotniej nocy. Zaraz po głównym koncercie zaprezentowała się rock`n`rollowa kapela Agrema z Opoczna, a na godzinę przed północą nastąpiła całkowita zmiana muzycznego klimatu –  na party dance zaprosił owacyjnie przyjęty przez wszystkich fanów dyskotek – „Groove Factory”. Autorskie mixy i muzyka     Dj Velu i Dj Sanctusa królowały do 4 rano.

   Korowód szkolny   Dni Żarnowa

  SP z Żarnowa   Park rozrywki

  Rycerze   Tico

  Wójt i goście   SP z Żarnowa

  Piknik   Scena główna

  Groove Factory   Róże Europy

  Niedziela zgodnie z programem obchodów Dni Żarnowa miała być dniem dożynkowym. I to widoczne było już w chwili rozpoczęcia uroczystej mszy w Kościele św. Mikołaja, uświetnionej oryginalnymi wieńcami dożynkowymi przygotowanymi przez mieszkańców gminy. Po uroczystościach religijnych wszyscy ich uczestnicy udali się             w ludowym korowodzie i przy dźwiękach strażackiej orkiestry dętej z Witowa na plac „Targowica”, gdzie miały miejsce tradycyjne  obrzędy z okazji Dożynek Gminnych. Po wręczeniu chleba władzom gminnym przez starostów dożynek, zagrała kapela „Opocznianka” i zatańczyły zespoły „Żarnowianie” oraz „Kujawianki”. 30-tu rolników z Gminy Żarnów odebrało z rąk Wojewody Łódzkiego odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”, a zaraz potem swą sprawność bojową zaprezentowały: Ochotnicze Straże Pożarne oraz młodzieżowa dziewczęca drużyna pożarnicza z Chełst.

  W czasie gdy na scenie w Żarnowie trwał konkurs samorządowy i „Randka w ciemno”  na stadionie „Sikorszczyzna” kibice piłki nożnej dopingowali miejscowy klub LKS, który zwycięsko zakończył kolejny mecz w lidze okręgowej. Potem na murawę stadionu wybiegły zespoły władz lokalnych – sołtysi odnieśli zwycięstwo w pojedynku z radnymi rady gminy.

  A na głównej arenie „Dni Żarnowa” – Placu „Targowica” od godz. 17.00 znów było tanecznie i śpiewająco. Aby zadowolić upodobania muzyczne wszystkich uczestników imprezy, niedzielnym popołudniem na żarnowskiej estradzie królowała odmienna stylistyka Jako pierwsza na scenie wystąpiła Sielec Orkiestra, zaraz po niej w przyjemny nastrój wprowadził bawiących się, zespół Magnetic.

  Męskiej części publiczności spodobała się szczególnie grupa Diminuendo z Gowarczowa, grająca z atrakcyjnymi – wokalistka i flecistką.

  O godzinie 20.30 gdy  z głośników dobiegły znane niemal wszystkim słowa „.. Jolka, Jolka to dziewczyna” było pewne, że na scenie pojawił się oczekiwany przez fanów muzyki tanecznej, czołowy polski zespół disco polo – Classic. Niespodzianką były nowe aranżacje własnych przebojów, które zagrane zdecydowanie „ostrzejszej” a także przy wykorzystaniu sekcji saksofonów, zabrzmiały nowocześnie i świeżo, łącząc w tańcu wszystkie obecne na imprezie pokolenia.

  Czy to już koniec? Nietaktem ze strony organizatorów byłoby pożegnać się z ponad 2 tys. bawiącymi się uczestnikami imprezy w niedzielny wieczór.

  Odpowiedź  przyszła już wtedy, gdy członkowie Classic`a rozdawali przed sceną autografy      i brzmiała – Sukces i Maestro. To dwa  lokalne zespoły dancingowe, które ciepło przyjęte, jako ostatnie zaprezentowały się na tegorocznych Dniach Żarnowa.

   Korowód dożynkowy   Wieńce

   Orkiestra strażacka   Wieńce dożynkowe

  Wręczenie chleba   Tancerki z zespołu

     SP z Klewa

  Classic   Classic

  Oprac. R.Kozak     Foto: G.Piątkowski, A.Jaśkiewicz

  Sponsorzy: Opoczno S.A., Glinkop sp.z o.o, Budar – Waldemar i Dariusz Świąder, Wolpol – Zbigniew Biegała, Interbd, Ceramika Serwis, Janusz Kaźmierczyk, Nec, Jan Gul, Dromed – Grzegorz  Więckowski, Motel – Zajazd „Patrol” – Eugeniusz Piekielnik, Apteka – Urszula Roszkowska – Piekielnik, Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej, Geo – Real - Grzegorz Eliasz, Piekarnia – Jacek Lasota, Vanax, Piekarnia „Agromis” – Jacek Cieśliński, Salon Fryzjerski – Zofia Otwinowska, Bar Eden – Adam Kmiecik, Stacja paliw WW – Edyta Jędrzejewska, Yacho. Studio, Grzegorz Natkański, Wiktor Olszewski, Stacja Paliw Shell – Trojanowice, Zakład Kamiennych Materiałów – Edward Przybył,  „Kameks” – Anna i Krzysztof Gołąb, Owoce, warzywa, kwiaty – Dariusz Zwierzyński, „Hardex”, Piekarnia Straszowa Wola – Jerzy Przybyła, Kazimierz Warych, Krzysztof Bartyzel, Zdzisław Jakóbczyk, Jan Król, Tadeusz Łyżwa

  Patronat medialny:Dzennik Łódzki, 7 Dni Opoczna, TVP 3, Telewizja Opoczno.